BVDA Розчини для фарбування ціаноакрилату

До обраного

Після обробки ціаноакрилатом можна наносити флуоресцентні фарбувальні розчини для поліпшення контрасту слабких відбитків пальців та тих, що мають світлі кольори. Методи застосування включають в себе розпилення, спринцювання, мазання та занурення. Після промивання водою для видалення зайвого фарбувального розчину предмет висушують та оглядають відповідним джерелом світла та окулярами. Джерело світла збуджує флуоресценцію барвника від фарбувального розчину.

Окуляри для перегляду повинні пропускати лише світло флуоресценції, а не світло, що використовується для збудження. Залежно від природи відбитка та наявності відповідного джерела світла та фільтрів, вибір можна зробити з наступних фарбувальних розчинів. 


Basic Yellow 40

Basic Yellow 40 - відмінний фарбувальний розчин для ціаноакрилату. Він флуоресцентний під синім світлом (використовуйте жовті окуляри/фільтри для перегляду та фотографування флуоресценції). Розчин можна розбавляти.

Обгортка обкурена ціаноакрилатом і забарвлена Basic Yellow 40. Збудження: 450 нм, фільтр: 495 нм.

Деталь обгортки обкурена ціаноакрилатом і забарвлена Basic Yellow 40. Збудження: 450 нм, фільтр: 495 нм.

Basic Red 14

Basic Red 14 - це червоний барвник, який флуоресцентує при зеленому світлі. Фарбування фону дещо сильніше, ніж у Basic Yellow 40.

Збудження здійснюється зеленим світлом (близько 530 нм). Фільтр камери, який потрібен, повинен пропускати світло вище 590 нм (червоний).

Пляшка обкурена ціаноакрилатом і зафарбована Basic Red 14

Флуоресценція відбитків, пофарбованих Basic Red 14. Збудження: 530 нм, флуоресцентний фільтр: 590 нм.

Ardrox

Флуоресценція Ardrox індукується ультрафіолетом довгої хвилі (365 нм). Недоліком Ardrox є те, що флуоресценція поступово зникає (протягом декількох місяців).

На нижній частині пластикової чашки відбитки оброблені ціаноакрилатом. Фотографується за допомогою епіскопічного освітлення (система платформи фотографії для Polight-Flare Plus 2)

Відбиток, пофарбований Ardrox (розроблений ціаноакрилатом). Збудження від УФ (Polilight Flare), без фільтру на камері

Safranin O

Safranin O - це барвник для ціаноакрилату, який флуоресцентує під зеленим світлом (використовуйте червоні окуляри/фільтри для перегляду та фотографування флуоресценції). Розчини Safranin O - це концентровані розчини, які необхідно сильно розбавити (етанолом) для приготування робочих розчинів. Флуоресценція менш сильна, ніж у Basic Yellow 40.

Білий фактурний пластик (ПЕ) обкурений ціаноакрилатом. Відбитки не видно ні при косопадаючому, ні при епіскопічному освітленні

Білий текстурований пластик після забарвлення Safranin O (розведений 1:100 етанолом). Збудження: 530 нм, фільтр: OG590.

Rhodamine 6G

Rhodamine 6G є надзвичайно сильним флуоресцентним барвником для ціаноакрилату. Як і Safranine O, він флуоресцентує зеленим світлом. Розчин Rhodamine 6G на основі нафтового ефіру (тому чорнила на поліетиленових пакетах не працюватимуть) і після нанесення їх не потрібно промивати водою.

Кур'єрський пакет, обкурений ціаноакрилатом

Після забарвлення  Rhodamine 6G, на основі нафтового ефіру

Sudan Black (Solvent Black 3)

Sudan Black - це нефлуоресцентний барвник у суміші етанол/вода, який також може бути використаний для забарвлення ціаноакрилату (наприклад, коли поверхня з відбитками флуоресцентна, або стала флуоресцентною після попереднього нанесення флуоресцентного барвника).

Ціаноакрилат забарвлюється від синього до чорного, залежно від ступеня всмоктування.

Барвник

Sudan black зафарбував відбиток на прозорому поліетиленовому пакеті (PE)